Maszyny w biznesie – czy zastąpią ludzi?

Wiele osób zastanawia się, czy w przyszłości maszyny mogą całkowicie zastąpić ludzi w biznesie. Niektórzy uważają, że tak się stanie, maszyny są coraz bardziej wydajne i mogą pracować przez większą część dnia bez potrzeby odpoczynku. Co więcej, ten proces już się dzieje na naszych oczach.

Przewaga maszyn nad ludźmi w biznesie

Istnieje wiele argumentów przemawiających za tym, że maszyny mogą całkowicie zastąpić ludzi w biznesie. Po pierwsze, są one o wiele bardziej wydajne niż ludzie. Maszyny mogą pracować przez 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu, bez potrzeby odpoczynku. Ludzie natomiast muszą spać i jeść, a także mają ograniczoną wydajność. Po drugie, maszyny są coraz bardziej precyzyjne. Dzięki postępowi technologicznemu mogą teraz wykonywać coraz bardziej skomplikowane zadania. W przeszłości ludzie musieli np. kopać rowy, a sprzęt był wykorzystywany tylko do prostych czynności. Obecnie jednak mogą one nawet niemalże samodzielnie budować domy. Po trzecie, maszyny są coraz tańsze. Kiedyś były one bardzo drogie i dostępne tylko dla nielicznych. Obecnie jednak każdy może sobie na nie pozwolić.

Maszyny w biznesie – przykład Żabki

Do jednych z najbardziej spektakularnych przykładów wykorzystania maszyny w biznesie w Polsce w ostatnim czasie, należy ten od sieci sklepów Żabka. Marka stworzyła robota, który jest w stanie złożyć, a także wydać hot-doga klientowi. Spot znajduje się w Warszawie i niewykluczone, że w przyszłości pojawi się ich znacznie więcej. Skoro w ten sposób da się już zaprogramować sprzęt, to co stoi na przeszkodzie, aby w przyszłości obsługiwali na ekspedienci-roboty?

One thought on “Maszyny w biznesie – czy zastąpią ludzi?

Dodaj komentarz