Świeży chleb pod same drzwi, czyli prosty pomysł na biznes

W obecnych czasach najbardziej deficytowym towarem jest czas. Całe dnie spędzamy w pracy, a na codzienne obowiązki brakuje nam czasu. Pomimo dużego obciążenia zawodowego, są rzeczy, które zrobić musimy, a jedną z nich są zakupy. Choć same zakupy nie są problemem, to jednak czy nie miło jest wstać rano i zobaczyć po drzwiami świeży chleb? Diety pudełkowe już były, teraz pora na coś bardziej klasycznego.

Świeży chleb po drzwiami, czyli zarabiaj na czasie i podstawowym produkcie

Nic tak nie dodaje otuchy do pracy w obecnym dniu, jak kawa oraz kanapka ze świeżego pieczywa. Jednak spędzając długie godziny w pracy, nie można liczyć, że podczas wieczornych zakupów będzie można zakupić świeży chleb. Rano, przed pracą bardzo często brakuje czasu na podstawowe czynności, a świeże pieczywo jest na szarym końcu listy priorytetów. Warto to wykorzystać.

Skoro innym brakuje czasu to my to wykorzystajmy, zróbmy ankietę np.: w mediach społecznościowych, co inni sadzą na temat takiej usługi oraz jak powinna ona zostać wyceniona. Po wstępnym researchu okolicy, będziemy mieli rozeznanie, czy taki pomysł na biznes ma rację bytu w miejscu w którym mieszkamy.

Research zrobiony co dalej?

Mamy wstępne rozeznanie w sprawie potencjału takiej formy zarobku. Kolejnym krokiem, jest rozmowa z najbliższą piekarnią i ustalenie ewentualnych warunków współpracy. Warto również w międzyczasie rozpocząć działalność w mediach społecznościowych, aby nasz biznes stał się widoczny. Jeśli ktoś jest tradycjonalistą, może niewielkim kosztem wydrukować ulotki i roznieść je w swojej okolicy. Istnieją również darmowe narzędzie, które pomagają stworzyć stronę internetową. Podstawowa zasada? Jeśli Twój biznes nie jest widoczny w internecie to tak jakby go nie było.

Początki będą trudne, ale …

Jak w każdym biznesie początki będą zapewne trudne. Jednak żadna firma, nie powstawała od razu. Jak widać po tzw. dietach pudełkowych, potencjał w tego typu dostawach jest, dlatego również na taką formę dostawy świeżego pieczywa znajdą się klienci.

One thought on “Świeży chleb pod same drzwi, czyli prosty pomysł na biznes

Dodaj komentarz