Polacy chcą zielonej energii!

Już kilkadziesiąt podmiotów zaufało reo.pl i czerpie korzyści ze sprzedaży bądź kupna energii pochodzącej w 100% ze źródeł odnawialnych. Polacy aktywnie szukają alternatywnych rozwiązań, analizując bilans ekonomiczny i ekologiczny. W obu tych przypadkach – zielona energia się opłaca!

Stworzona przed kilkoma miesiącami platforma reo.pl to pierwsze tego typu rozwiązanie w Polsce, które łączy wytwórców zielonej energii z odbiorcami, którzy poszukują zielonej energii dla swojego biznesu. Zarówno małe, średnie, jak i duże firmy, zorientowane na świadome prowadzenie działań na rzecz zrównoważonego rozwoju, coraz chętniej decydują się na zaopatrywanie swoich biznesów w energię pochodzącą właśnie ze źródeł odnawialnych. Aspekt ekologiczny w dobie rosnącego zagrożenia katastrofą klimatyczną to jedna strona medalu. Drugi aspekt – nie mniej ważny – to obszar ekonomiczny. Dziś zielona energia może konkurować również ceną.

W niepewnych i dynamicznych czasach, w których cena energii stanowi znak zapytania zarówno dla konsumentów indywidualnych, jak i firm, coraz więcej podmiotów optymalizuje koszty zwracając się ku alternatywnym źródłom energii. A interesujące oferty znajduje na reo.pl.

– Platforma reo.pl powstała po to, by wytwórcy i odbiorcy zainteresowani produkcją i poborem w 100% zielonej energii, mogli w jednym miejscu, w prosty i przejrzysty sposób tę energię kupować i sprzedawać. Oczywiście ze wsparciem operatora platformy, który bierze na siebie obowiązki formalne i organizacyjne wiążące się z takim obrotem. – mówi Grzegorz Tomasik, wiceprezes zarządu Reo.pl Sp. z o.o.

Zwrot zainteresowania biznesu ku zielonej energii to kolejna cegiełka dokładana do pozytywnej zmiany krajobrazu energetycznego w Polsce. Firmy, które sprzedają i kupują zieloną energię, realizują postulaty proekologiczne w praktyce i w odpowiedzialny sposób przyczyniają się do polepszenia sytuacji klimatycznej. Tu każde działanie ma znaczenie. A gdy idzie za tym korzystny bilans ekonomiczny, mamy dodatkowy argument przemawiający za tym, by w zieloną energię inwestować i by interesować się odnawialnymi źródłami energii oraz ofertami sprzedaży dostępnymi na rynku.