CIMA certyfikat – zakres i czas trwania

Zainteresowanie kwalifikacją Chartered Institute of Management Accountants rośnie w zaskakującym tempie. To oznacza, że ludzie, którzy już obejmują pewne stanowiska w różnych firmach (zwłaszcza w działach związanych z zarządzaniem i finansami), nadal chcą się uczyć, zdobywać wiedzę oraz kolejne kompetencje. Decydując się na CIMA, mogą zarazem zwiększyć swoje szanse na awans i lepsze zarobki.

Jednym z większych zalet ceftyfikaty CIMA jest międzynarodowe uznanie. Zdobywając ten certyfikat, możesz podnieść swoją wartość rynkową i zwiększyć szanse na znalezienie pracy za granicą. Jednak nie tylko daje to szansę na rozwinięcie kariery zawodowej na całym świecie, ale również podnosi kwalifikacje i daje szanse na wyższe zarobki w Polsce. Bez znaczenia czy Twoim celem jest zdobycie dobrej pracy za granicą, czy rozwój kariery w Polsce, CIMA to zdecydowanie dobra inwestycja.

CIMA certyfikat – zakres

Wymagania, jakie są stawiane osobom ubiegającym się o CIMA certyfikat, składają się z trzech filarów. Są to: Enterprise – przedsiębiorstwo, Performance – efektywność oraz Financial – finanse. Z kolei program każdego z wymienionych obszarów jest podzielony na trzy kolejne poziomy, a dokładniej: operacyjny, zarządzania oraz strategiczny. Układ ten ma konkretny cel – chodzi tu o zachęcenie studentów do nieustającego angażowania się w rozwój każdego z wymienionych poziomów. Po ukończeniu każdego etapu przewidziany jest zupełnie odrębny egzamin, a na zakończenie uczestnicy otrzymają dyplom.

CIMA certyfikat – czas trwania

By otrzymać CIMA certyfikat, trzeba poświęcić sporo czasu. Na przykład kursanci, którzy łączą naukę z pracą zawodową, zwykle potrzebują na to od dwóch do nawet czterech lat. Mają oni możliwość przerwania procesu certyfikacji w dowolnym momencie i powrotu do egzaminu w dogodnym terminie. Egzaminy te są przeprowadzane metoda elektroniczną. Osoby, które myślały, że mogą niemalże z dnia na dzień zdobyć tę cenną kwalifikację, są w ogromnym błędzie. Na to potrzeba przede wszystkim czasu oraz zaangażowania.

CIMA to bardzo ważna i przydatna kwalifikacja dla osób, które wiążą swoją przyszłość z pracą w finansach i biznesie. Dla tych, którzy chcą być lub może już są dyrektorami finansowymi, konsultantami, kontrolerami finansowymi albo analitykami. To dla nich głównie CIMA certyfikat przyniesie szereg korzyści. Przede wszystkim szansę na lepsze, znacznie wyższe zarobki. Warto w takim razie przyjrzeć się bliżej informacjom dotyczącym zakresu i czasu trwania certyfikacji, a także pozostałym szczegółom dotyczącym tego procesu.