Zaczynasz na giełdzie? Nie musisz tracić pieniędzy! – symulatory giełdy

Zaczynając inwestycje na giełdzie, trzeba mieć świadomość, że wiąże się to z ryzykiem całkowitej utraty środków. Jeśli nie czujesz się zbyt pewnie w instrumentach finansowych, możesz skorzystać z bezpłatnych symulatorów, w których inwestujesz wirtualnymi środkami.

Gdzie znaleźć symulatory giełdy?

Symulatory giełdowe, które pozwolą Ci inwestować wirtualne środki, są oferowane przez wielu brokerów. Aby mieć do nich dostęp, wystarczy założyć konto na platformie. Pamiętaj, aby wybrać oprogramowanie, które jest całkowicie bezpłatne. Dobry broker nigdy nie każe Ci przelewać realnych pieniędzy, jeśli chcesz skorzystać tylko i wyłącznie z symulatora. Ponadto możesz z niego korzystać tak długo, jak tylko masz na to ochotę i szlifować swoje umiejętności.

Dlaczego warto skorzystać z symulatora giełdy?

Bez wątpienia jest to najlepszy sposób na bezpieczne zapoznanie się z giełdą. Możesz bez żadnych konsekwencji eksperymentować, bo przecież inwestujesz wirtualne środki. To pozwala poznać funkcjonowanie giełdy, a także nauczyć się, jak korzystać z poszczególnych instrumentów finansowych. Nie ma nic gorszego niż podejmowanie ryzyka przy inwestowaniu prawdziwych pieniędzy, które mogą się okazać stracone.

Symulatory giełdowe pomogą Ci także określić, jak czujesz się z ewentualną stratą. Tylko jej realne doświadczenie pozwoli określić, w jaki sposób się zachowasz. Niestety wiele osób tracąc swoje pieniądze, traci równowagę emocjonalną. Inwestowanie zdecydowanie jest grą tylko dla osób o stalowych nerwach, dlatego zanim przelejesz na giełdę realne środki, sprawdź, w jaki sposób reagujesz na stratę tych wirtualnych.